טיולי נצרות לאנשי עסקים ישראלים

כולנו יודעים כמה ערך יש למידע מוקדם. זה טוב כשמקבלים החלטות, זה טוב כשרוצים לעשות בחירה, וזה טוב ליחסים אישיים עם הלקוחות. וכשלקוח שלכם יגלה שאתם יודעים מה ההבדל בין קתולי לפרוטסטנטי, או כשתקחו אותו לחדר הסעודה האחרונה ותסבירו לו שמיקום החדר נקבע על פי דבריו של פטרוס שקושרים את המיקום לחדר שמעל קבר דוד, או כשתקחו את האורחים הקתוליים שלכם בדרך הייסורים - ויה דולורוזה... כל זה ישאיר רושם רב על האורחים שלכם שאיכפת לכם מהם ולא רק מהכסף שלהם (שזה גם חשוב...).

טיולי נצרות לאורחים עסקיים

טיולי נצרות לאנשי עסקים מאופיינים במגבלה של שעות ומיקום. כך הם פני הדברים ומכאן נוצרו טיולים המותאמים לאותה מגבלה. הטיולים עשויים להיות מאופיינים בריכוז של אתרים סמוכים זה לזה או שעות לא שגרתיות. הכל בנוי סביב לוח הזמנים של אנשי העסקים אשר פעמים רבות משתנה תוך כדי הביקור בישראל. אני אפילו נותן תשומת לב לביגוד והנעלה של אנשי עסקים שלא תמיד מאפשרים הליכה מרובה בעיקר כשמדובר בסמטאות ירושלים או משתדל להימנע מהליכה בכלל בתקופת הקיץ החם כדי שהאורחים "לא יתבשלו" בחליפות...

מטרת הביקור של אנשי עסקים היא פגישות עסקיות, ביקור במפעלים, ישיבות עם דרגי ניהול ואנשי צוות, נסיעות בין אתרי החברה וכדומה. לכן, מטבע הדברים הזמן העומד לרשותנו לא רק שמוגבל – אלא פעמים רבות יכול להיות "חלון" בין פגישת בוקר לארוחת ערב ולפעמים טיול יכול להיות מחולק לשעות הבוקר וממשיך בערב.

ככלל, אני מציע שלד לתוכנית, אך מתאים ומשנה אותה על פי הנסיבות העסקיות שהן המטרה העיקרית של האורחים, ואשר סביבן מתאפשר זמן לטייל ולבקר באתרים שונים.