טיולי יהדות למשפחות

בעמוד טיולי יהדות לאנשי עסקים נתתי מספר דוגמאות וציינתי שהטיולים בדר"כ למספר שעות או ימים בודדים. טיולי משפחות אינן שונות מבחינת אתרים, אלא בעיקר בזמן שמוקדש לאתרים והתאמה לאופי המשפחתי. ישנן משפחות שמבקשות דגש על ביקורים באתרי ארכיאולגיה רבים, בתי כנסת, אתרי קרבות מקראיים, וישנן משפחות שמבקשות טיול רגוע, ללא לחץ, הפסקות נעימות וטעימות לאורך הדרך ואינן רואות מטרה מול העיניים.

לי אין מטרה כזו או אחרת. לי יש מטרה שתהיו מרוצים, לכן הטיול יכול להתמקד בתקופת בית שני, או בגליל והגולן, ויכול להיות טיול מקיף מהצפון דרך המרכז ועד לאילת. אתם המחליטים - אני המוציא לפועל.

אני לא משרד נסיעות, אבל אם תצטרכו המלצות למקומות לינה מעניינים במקום אותם מלונות משעממים... אוכל להמליץ בשמחה רבה. אם זו דירה מרהיבה בגליל באמצע פרדס או ליד רפת, או חדר עם נוף משגע בראש פינה או פינה מבודדת בנגב. ולא רק לינה: בישראל אנחנו כל הזמן אוכלים! יש לנו כל כך הרבה להציע בתחום... ולא רק חומוס Smile 32. יש לנו פינות חמד עם נוף, מסעדות בשר בגולן ופינות מסתור בנגב על טהרת הצמחונות, סחלב בחורף, מלבי עם מי שושנים בקיץ, אבטיח וגבינה מלוחה על החוף ומרק חומוס ועדשים מהביל בשיא הקור...וזו רק ההתחלה...

טיולי משפחה כוללים גם ילדים ונוער. זה דורש סבלנות רבה והבנה. לא מה שמעניין את אמא ואבא - מעניין גם את הילדים שלנו בני העשרה או הקטנטנצ'יק בן השש (זה בדיוק מה שיש לי בבית....). אז אני כבר מודיע: זה בסדר לוותר על אתרים משמעממים, זה נכון להתעכב באתרי כייף כמו רחצה בנחל, או להישאר עוד שעתיים בצימר כי הילדים פשוט מתמוגגים מהבריכה. וזה גם נכון לצאת מחר בעשר כי "הגדולים" פשוט מתעבים לקום ב 07:30 כדי לצאת מוקדם אחרי ארוחת בוקר. אני מכיר את זה, מקבל את זה בהבנה ומתאים את המשך היום כשנדרשים שינויים.

טיולי יהדות לאנשי עסקים

טיולים בנושא יהדות המותאמים לאנשי עסקים - לרוב נמשכים מספר שעות או יום בודד. עיקר הטיולים מתמקדים בירושלים, בצפון - בין בית שערים לצפת, ובדרום - ים המלח ומצדה.

ירושלים מאז ומתמיד היוותה אבן הבסיס לקיומו של העם היהודי ולאחריו של הנצרות והאיסלם. ירושלים היתה "בידינו" לתקופה קצרה לאחר הנצחון על היוונים "וחזרה" אלינו מאוחדת רק לאחר מלחמת ששת הימים ב 1967.

אנחנו נכיר את ירושלים לאורך תקופותיה כולל את הדרך הראשית המובילה אליה מיפו כולל הסברים על הקרבות, הקורבנות והביקורים של אחמ"ים לאורך התקופות במעלה אותה דרך. נבקר בכל האתרים החשובים בתקופות בית ראשון ושני, ולא נוותר על התקופות המאוחרות יותר ועד לאתרים החשובים לנו עד עצם היום הזה כמו הכנסת ובית המשפט העליון.

הגליל וכל הצפון - הגוש הירוק של המדינה, צופן בתוכו אתרי קדושה רבים החל ממערות הקבורה בהן נקבר רבי יהודה הנשיא בבית שערים, דרך עירו ציפורי... ונמשיך דרך טבריה לקצרין וגמלא. שתי האחרונות נמצאות ברמת הגולן - ובביקורנו באזור, נלמד להבין את החשיבות האסטרטגית של האזור המדובר כל כך וכמובן שסיורים כאלו לא יהיו מושלמים ללא ביקורים ביקבים עטורי הפרסים בגליל ובגולן, וטעימות מנפלאות המטבח הגלילי.

לאלו שיבחרו גם בסיור דרומה - נדרים למצדה תוך כדי ביקור בקומראן וטבילה בים המלח. כמובן שניתן להמשילך הלאה יותר מערבה לכיוון הנגב על מכתשיו וצריפו של בן גוריון - הכל בכפיפות ללוח הזמנים של אנשי העסקים.

לשמחתי, האנושות בדרכה לנצח את הטבע - שמה לה למטרה את היכולת לעוף. אני עוד לא גידלתי כנפיים, אך לאלו שזמנם מאוד קצוב וכיסם מאוד רחב - אני אדאג לשלב טיול אווירי עם רכבים שימתינו באתרים לאורך הדרך וכך נוכל למצות את הזמן של אורחינו העסקיים עם הספק גדול יותר.

האתרים והאפשרויות המוזכרים לעיל, הם טיפה קטנה בים של אפשרויות והתוכנית הסופית תוגדר עפ"י הנחייתכם ורצון האורחים. כפי שציינתי בעמוד הראשי - אין אני רואה בעבודתי שליחות לעבור כל אתר, או לוודא שתראו כמה שיותר.

השליחות האמיתית שלי היא הרבה יותר פשוטה: חשוב לי שתהנו ותחזרו עם חיוך גדול Smile 32.